Škola nanečisto aneb Předškoláci v základní škole

Dne 11. 10. 2024 se předškoláci a předškolačky z naší mateřské školy přišli podívat o patro výš – do (jejich budoucí) třídy základní školy. Na začátku hodiny jsem si řekli třídní pravidla, následovala prohlídka základní školy a seznamovací hry na koberci. Na konci našeho setkání děti dostaly malý dáreček a jejich první ,,pracovní učebnici“.

Věřím, že setkání v rámci Školy nanečisto bude předškoláky a předškolačky bavit. Děti se hravou formou seznámí s prostředím školy a jejím chodem, vyzkouší si své dovednosti,  schopnost koncentrace a začlenění do kolektivu ve školním prostředí, kam mají od 1. září nastoupit do první třídy. Formou zábavných cvičení si ověří, jak dostatečně mají rozvinutou jemnou a  hrubou motoriku, sluchové a zrakové vnímání, prostorovou orientaci, slovní zásobu, vyjadřovací schopnosti, porozumění čteného textu nebo matematickou představivost.

Další setkání se uskuteční: 1. 11. 2024

Mgr. Kristýna Langová – ředitelka školy, třídní učitelka 1. a 2. ročníku