ZŠ a MŠ Blatec

Zahraniční studenti v Blatci

Tento týden byl zpestřen návštěvou tří studentů ze zahraničí. Zajímalo nás, jak se s cizím jazykem poperou naše děti ve škole a ve školce a k velké pochvale, naše děti neznají  ,,jazykovou bariéru“. Skvěle se bavily při prezentacích, kde se naučily něco nového o Mexiku, Gruzii, ale také Srbsku. Jelikož to celé probíhalo v anglickém jazyce, tak děti skvěle dokázaly reagovat na to, co se po nich chce a velká většina se s nimi snažila vést rozhovory v anglickém jazyce a velmi úspěšně.

Naším cílem tedy nebyla jen motivace k učení se anglického jazyka, ale také předvést dětem, že pomocí jednoho cizího jazyka, se mohou domluvit všude ve světě a poznávat tak více kultur, nové přátele a hlavně se nebát mluvit.

K zakončení tohoto týdne, si pro nás studenti připravili nejen lehké občerstvení se snahou k ochutnávce jejich tradičních pokrmů, ale také i nové prezentace obsahující větší množství informací a zajímavostí z těchto zemí. Vše pro to, by si i rodiče mohli odnést skvělý zážitek z této akce a mohli si vzájemně s dětmi o tomto týdni, plném nových vědomostí, popovídat i v prostředí domova a se svými nejbližšími.