ZŠ a MŠ Blatec

Výlet do hvězdárny v Prostějově

Dne 18.2.2020 jsme společně škola a školka navštívili planetárium / hvězdárnu v Prostějově. Autobus nás čekal přesně o půl 9 před školkou, kde jsme se všichni sešli a namířili směr novým zážitkům. V Prostějově nás čekalo krásné počasí, a tak jsme neváhali a vydali se rovnou do hvězdárny. Vyslechli jsme si pohádku ,,Měsíc u krejčího“, kde jsme se naučili fáze měsíce.

Pro ty starší a také ty, které to zajímalo, byla připravěna názorná ukázka planet kolem Slunce. Skvěle osvětlené prostředí, dodalo tu správnou ,,vesmírnou“ atmosféru a nám už nic nebránilo, se dozvědět spoustu nových zajímavostí o sluneční soustavě a také planetách.

Samosřejmě nesměla chybět také ani praktická část. Mluvíme zde o výstupu do podkroví, kde nás překvapila střecha, terá z ničeho nic prostě ,,odjela“ , další zajímavostí byly 3 dalekohledy, do kterých jsme měli možnost nahlédnout a poslechnout si výklad o tom, jak přesně fungují a v čem se liší od těch, které známe z domu.

Výlet jsem zakončili souhrnem toho, co jsme vše viděli a měli možnost si vyzkoušet. Po tom všem, už nám nic nebránilo, se v klidu sbalit, nakoupit si nějaký ten suvenýr a jít zpět na autobus, který nás odvezl zpět do MŠ a ZŠ.