ZŠ a MŠ Blatec

Halloween v MŠ

A je tu konec října… Pro nás ve školce to znamenalo jediné: Halloween a Dušičky! Svátky, které jsou nám známé, ale někdy opomíjené. Děti se dozvědely, v jakých zemích se Halloween slaví a jaké jsou tradice u nás.

Rozhodli jsme se, že si takový Halloween vyzkoušíme i u nás v Blatci. Děti se převlékly do masek a třídu jsme vyzdobily stašidelnou výzdobou. Naším hlavním cílem bylo, aby si děti odnesly skvělý zážitek z her, soutěží a netradiční atmosfěry. Chtěli jsme také upevnit kolektiv a hlavně naplno si užívat oslavy, které se do některých českých domácností nedostane.

Ráno jsme si předvedli masky a hned poté, jsme se pustili do staršidelných her. Po takové aktivitě, jsme si chtěli odpočinout, tak jsme se rozhodli pro face painting (malování na tvář). Nesmíme však

zapomenout na dlabání dýně, kterou si děti užily na maximum. Ten úžasný nepořádek, který po nás zůstal snad nepotěšil jen naší paní uklízečku.

Po dlabání jsme se pustili do soutěží, kde všechny naše strašidla předvedly úžasný výkon, za který si všechni zasloužili taštičku ,,trick or treat“, kterou si pak i se stašidelnými ručičkami mohli odnést domů.

Po soutěžích jsme usedli k obědu, kde si děti náramě pochutnaly na speciálním čarodejnickém menu a než jsme se rozprchli spát nebo domů, dotvořili jsme náš make up k dokonalosti.

Na závěr jsme se hezky rozloučili a ze strašidelné školky jsme už odcházeli jako usměvavá strašidýlka s plnými a spokojenými bříšky.

 

Halloween ve školce